Hlavní navigace

Google spustil chytrou chatovací aplikaci Allo s Asistentem

Sdílet

David Slížek 21. 9. 2016

„Pozdravuj Google Allo – nový, inteligentní zpráv aplikace.“ Úvodní věta v českém Google Play Store sice svou kostrbatou češtinou zatím příliš důvěryhodnosti nevyvolává, ale každopádně je to tak: nová mobilní chatovací aplikace od Googlu je tady. Tedy – z českého obchodu si ji zatím nestáhnete (ani z toho pro iOS), ale má se to v dohledné době změnit.

Google Allo má uživatelům nabídnout posílání zpráv, včetně posílání obrázků, do kterých se dá i psát a kreslit (podobně jako na konkurenčním Snapchatu). To vše okořeněné různými prediktivními prvky. Aplikace tak má například na základě uživatelových zvyklostí navrhovat rychlé odpovědi nebo emotikony.


Autor: Google

Její součástí je i Google Assistant – chatovací robot, který dokáže přímo v konverzaci (stačí do ní přidat adresu @google) odpovídat na dotazy a nabídnout například výsledky hledání.

Google Allo nabízí i anonymní režim, ve kterém je konverzace podle Googlu šifrovaná (end-to-end). V tomto režimu můžete nastavit i to, aby se odeslané zprávy po nějaké době samy smazaly (opět funkce, která je známá například ze Snapchatu). Nezabrání ale samozřejmě tomu, že si ji mezitím konverzační partner neuloží třeba jako screenshot obrazovky.

Aplikace je dostupná pro Android a iOS. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.