Hlavní navigace

Google umožní přidávat komentáře k výsledkům vyhledávání. Zatím jen u sportu

19. 11. 2018

Sdílet

Google - vyhledávání Autor: Depositphotos

Server 9to5Google si ve vyhledávací aplikaci Googlu všiml zajímavé novinky. Vypadá to, že Google chce uživatelům umožnit přidávat komentáře k tématům, která vyhledali, přímo na stránce s výsledky vyhledávání. Funkce zatím nefunguje v ostrém provozu a Google ji chce nejprve zprovoznit u vyhledávání výsledků sportovních utkání.

Existuje už ale stránka s nápovědou, kde Google popisuje, jak má přidávání komentářů fungovat. Komentáře podle ní mají být veřejně viditelné. Bude jim také možné dávat pozitivní nebo negativní hlasy, nebo nahlásit případné nevhodné příspěvky.

Google také podle nápovědy bude rozlišovat mezi komentáři profesionálních komentátorů a obyčejných uživatelů. Všechny své komentáře lidé uvidí na souhrnné stránce, která je dostupná už dnes.

Zatím není jasné, zda Google tento experiment časem rozšíří kromě sportovních akcí i na další vyhledávaný obsah.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 11. 2018 13:28

  Michal Lupecka

  Zkoušel jsem sportovní vyhledávání živých sportovních zápasů, a je rozhodně zajímavé, kdo tyhle věci běžně nehledá, může být příjemně překvapen. Nicméně možnost přidávat komentářů tam nevidím… znamená to, že funkce je k dispozici pouze pro anglický Google, nebo něco takového ? Ani v zahraničních zprávičkách jsem nenašel nějaký odkaz na výsledky vyhledávání, kde by to člověk viděl naživo, škoda.
  Zajímalo by mě především, jestli jsou komentáře vázané na nějakou konkrétní stránku (url adresu) nalezenou Googlem, nebo na vlastní snippet vytvoření Googlem. K čemu se vlastně ty komentáře vážou.

 • 19. 11. 2018 23:16

  David Slížek

  Myslím, že to Google zatí testuje na nějaké omezené skupině uživatelů. Stejně jako vy jsem nenašel nic konkrétnějšího ani na zahraničních serverech.

 • 19. 11. 2018 11:34

  Klik je cvik (neregistrovaný)

  Pominu-li nutnost mít email u Google, zdá se taková možnost z pohledu uživatele jako dobrý nápad, ale horší už to je z pohledu majitelů webů. Když si vyhledávač vytváří svoji databázi (odborně se tato datová struktura označuje jako index), ukládá si o každé stránce spoustu informací. Například jaká slova se v textu stránky vyskytují, jaké zpětné odkazy na stránku vedou apod. Jednou z informací byly v minulosti také tzv. ranky, tedy interní hodnocení “důležitosti” stránky daným vyhledávačem. Zdá se mi že Ranky chce Google nahradil jednak hodnocením a v budoucnu tak chce přidat i komentáře. Nic proti ale můžeme se těšit na další vyhledávací Google-guláš.

 • 19. 11. 2018 23:32

  Klik je cvik (neregistrovaný)

  Pane redaktore nějak jste se překlikl :) Ale ve vší úctě Google je jen internetovou laboratoří a vy s tím nic neuděláte :)

 • 20. 11. 2018 0:59

  Klik je cvik (neregistrovaný)

  Takže Lupa.cz je Fake news ? prosím pane redaktore odpovězte. předem děkuji za odpověď. screen SEC 0:58

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).