Hlavní navigace

Google v Česku zvýšil tržby, většinu peněz ale stále posílá přes Irsko

6. 8. 2018

Sdílet

Google - vyhledávání Autor: Depositphotos

Česká pobočka společnosti Google v loňském roce navýšila tržby z necelých 270 milionů na téměř 313 milionů korun. Čistý příjem získal podobný a z 15,4 milionu spadl na 14,6 milionu korun. Google v Česku drží aktiva přes 174 milionů korun. Ukazuje to nově zveřejněná výroční zpráva.

Hlavní činností českého Googlu jsou podpůrné marketingové služby pro irskou centrálu společnosti a dále také služby v oblasti výzkumu. Ty se týkají především lokalizací produktů a rozvoje spolupráce s českými softwarovými vývojáři. Marketingové služby hrají hlavní roli, na výnosech se podílely téměř 300 tisíci korunami.

Google se vedle toho v Česku věnuje lobbingu (třeba přes Svaz průmyslu a dopravy ČR) a podporuje neziskové projekty typu Czechitas nebo vlastní projekt Digitální garáž.

Centrála v Irsku na českém trhu hraje zásadní roli, právě přes ní Googlu plyne většina peněz. Odhaduje se, že Google v Česku ve skutečnosti vygeneruje tržby v řádech miliard korun.

„V roce 2018 bude společnost pokračovat v podobné činnosti jako v roce 2017. Vedení společnosti neočekává žádné významné změny v činnosti společnosti, interních procesech a finanční situaci,“ uvádí Google ve zprávě.

Google v Česku v roce 2017 zaměstnával 33 lidí a vyplatil mzdy ve výši 104,7 milionu korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).