Hlavní navigace

Google v ČR spustil YouTube Kids, rodiče mohou v aplikaci omezit sledování videí

Sdílet

David Slížek 21. 2. 2019
YouTube Kids Autor: Google

Nastavení maximální doby, po kterou mohou děti videa na YouTube sledovat, schvalování dostupného obsahu a zákaz vyhledávání, blokování kanálů nebo historie zhlédnutých videí. To jsou některé možnosti, které aplikace YouTube Kids rodičům nabízí. Google ji dnes zprovoznil také pro uživatele v Česku a na Slovensku.


Autor: Google

Aplikace je dostupná pro Android a iOS a umožňuje vytvoření až osmi dětských profilů s různým nastavením. Prostřednictvím služby Google Family Link mohou rodiče – pokud o to mají zájem – vytvořit účet také pro děti mladší 13 let. 

Pro Google jde mimo jiné o zajímavý reklamní kanál. Dětem se v aplikacích zobrazují cílené reklamy nebo „videa s komerčním obsahem od autorů YouTube, která placenou reklamou nejsou.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 2. 2019 8:05

    bez přezdívky

    Jak google zajisti, aby se dite na youtube nedivalo z jine aplikace? Primo z prohlizece prikladne?
    Android s nicim takovym, jako striktni prava a uzivatelske profily nativne nepocita, alespon jsem nic takoveho nezaznamenal. I blbe omezeni casu proziteho "na displeji" se musi resit aplikaci tretich stran - obvykle mizerne fungujici. Tohle je na androidu ztraceny boj - a pochybuju, ze by to u jablek bylo lepsi.