Hlavní navigace

Google zkouší rozhýbat své infografiky. Vypustil do světa Data GIF Maker

Sdílet

Jan Beránek 26. 5. 2017

Je to sice třicet let starý formát, ale pořád se drží. Kromě zábavných GIFů, kterých je stále plný internet a chatovací aplikace, ho zkouší Google využít i pro tvorbu animovaných infografik. 

Data Gif Maker je nástroj, který má pomáhat při zjednodušení a zpřehlednění vyprávění nebo prezentování. „Vizualizace dat je základní nástroj nejen pro novináře,“ tvrdí na blogu firmy datový editor Google News Lab Simon Rogers. A dodává, že s tím, jak se mobily stávají primárním médiem k získávání informací, roste tlak právě na vizualizaci dat a příběhů. 

Data GIF Maker je jednoduchá služba a je připravená pro ty, kdo chtějí porovnávat dvě veličiny. A to z pohledu počtu vyhledávání, prodejů nebo třeba návštěvnosti. Data musí ale dodat zadavatel. Google tak dává formátu GIF další šanci a je možné, že se stane módním ho zase roubovat do prezentací. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 5. 2017 14:51

    randomofamber

    Dva dvoubarevné čtverce co mění svou velikost a mají něco okolo 3,5MiB... fakt super a zvlášť když ty stránky člověk bude číst přes mobilní data. Infografiky na www stránkách by se měli řešit jinak než přes "pohyblivé obrázky". Google vytvoří v HTML5 PacMana viz https://www.google.com/doodles/30th-anniversary-of-pac-man pak nám nabídne své pohyblivé grafiky v GIF... Určitě existuje více a lepších možností než GIF.