Hlavní navigace

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

17. 9. 2021

Sdílet

Jana Bobošíková a Hana Lipovská Autor: Facebook Jany Bobošíkové

Poslanci po dlouhé páteční debatě rozhodli, že odvolají Hanu Lipovskou z Rady České televize. Pro návrh zvedlo ruku 63 poslanců z 80 přítomných. Vadilo jim, jak Lipovská propojovala témata, jimž se věnovala v televizní radě, s aktivitami Institutu svobody a demokracie, který založila s Janou Bobošíkovou

Poslancům se nelíbilo ani její aktivní angažmá v předvolební kampani uskupení Volný blok. Ekonomka kandiduje v Pardubickém kraji jako volební lídr a vystupuje na četných mítincích.

Lubomír Volný připomněl poslancům všechny předchozí kandidatury mediálních radních od Erazima Koháka a Petra Uhla přes Danu Makrlíkovou až po Vítězslava Jandáka. Odvolávání Hany Lipovské je podle něj olympiádou pokrytectví. 

Volný se poté pokusil jednání zablokovat a odmítal opustit řečnický pult. Než ho vyvedla policie, stihl poničit pult, kde sedí předsedající schůze. 

Patrik Nacher (ANO) požádal opoziční poslance, aby se chovali stejně ve chvíli, až budou za jejich strany kandidovat mediální radní. Nacher patří mezi poslance, jimž nevadí angažmá Hany Lipovské v ISDe, ale její aktivita ve volební kampani. 

Po odvolání Lipovské bude v Radě České televize chybět 6 z 15 členů. Čtyřem radním vypršel mandát na jaře, pátému v polovině září. Volbu nových radních blokovala část opozice, která se obávala ovládnutí České televize provládními a vyhrocenými názorovými proudy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).