Hlavní navigace

Haptické mapy od Seznamu již pokrývají celý svět

16. 9. 2019

Sdílet

haptická mapa

Haptické mapy, které Seznam v lokální (a nejprve značně omezené) podobě začal nabízet již před pěti lety, rozšířily svoje pokrytí na mapu celého světa.

Projekt, který se původně týkal jen České republiky a později se rozšířil o Slovensko a následně na 47 států Evropy, nyní konečně pokrývá celý svět, což z něj činí jedinou veřejnou službou tohoto druhu na Zemi (unikátní status ale získal již pokrytím celé Evropy).

Haptické mapy umožňují automatické generování kartografických podkladů vhodných pro výrobu hmatových reliéfních map. Obsahují seznamy zkratek, legendu a seznam zájmových bodů. Mapa je pro nevidomé čitelná díky speciální technologii tisku a generování mapových podkladů a dalších přidružených informací v Braillově písmu.

Seznam.cz zároveň spouští projekt, kdy tyto mapy bude na požádání pro osoby se zrakovým handicapem zdarma tisknout. Dosud bylo možné mapy tisknout pouze ve střediscích ELSA při ČVUT v Praze a Teiresiás (Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami) při Masarykově univerzitě. Obě střediska umožňují využívat mapy ve třech měřítkách (1:1 200, 1:37 000 a 1 : 300 000).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).