Hlavní navigace

Heslo 1234. Dva lidé okrádali zákazníky Vodafonu, operátor chybu odmítá

5. 9. 2018

Sdílet

Soud v Teplicích poslal do vězení partnerský pár, který za poslední dva roky vytáhl z účtů zákazníků mobilního operátora Vodafone 667 tisíc Kč. Používali jednoduchý trik: v zákaznické aplikaci Můj Vodafone zkoušeli zadávat náhodná telefonní čísla a heslo „1234“, které jim umožnilo přihlásit se do zákaznického účtu a zažádat o náhradní SIM kartu. 

V řadě případů byli úspěšní, popsal případ deník MF DNES. Po vyzvednutí karty na prodejně pak přes prémiové SMS a platební brány utráceli peníze svých obětí u sázkových kanceláří.

Okradení lidé přitom tvrdí, že sami online samoobsluhu nikdy nepoužívali a někteří ani nevěděli, že existuje. Triviální heslo jim podle nich musel nastavil sám operátor

Podle Vodafonu to ale není pravda. Mluvčí Adriana Dergam podle MF DNES připouští jen to, že jednoduchá hesla mohli nastavovat zaměstnanci na pobočkách jako prozatímní variantu, ale s upozorněním, aby si je klienti později změnili. Ukradené peníze tak mají oběti podvodu Vodafonu zaplatit.

Používání příliš jednoduchých hesel Vodafone podle deníku aktivně zabraňuje až od roku 2012. Vyžaduje, aby si zákazníci zvolili vlastní šestimístný kód, nebo jim automaticky vygeneruje náhodnou kombinaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).