Hlavní navigace

Heureka Group koupila nástroj na automatizaci procesů v e-shopech Dataweps

Sdílet

Ondřej Novák 18. 3. 2021
Tomáš Braverman - Heureka.cz Autor: Heureka.cz

E-commerce platforma Heureka Group koupila společnost Dataweps, která se zaměřuje na tvorbu nástrojů pro produktovou analytiku, automatizaci procesů v e-shopech a na rozvoj datových technologií. Hodnotu transakce firma nezveřejnila. Vývojáři z Datawepsu mají v Heurece zjednodušit obsluhu platformy pro zákazníky z řad e-shopů.

„Od e-shopů dobře víme, že u nás postrádají jakýkoliv nástroj pro zjednodušení obsluhy Heureky. Na to chceme reagovat a základní verzi jednoduchého nástroje pro začátečníky připravit,“ vysvětluje Tomáš Braverman, CEO Heureka Group.

Produktovo-vývojové týmy Datawepsu v Heurece vytvoří samostatný tým. „Znamená to, že Heureka vlastně otevírá další kancelář v Brně,“ dodává Braverman s tím, že tým Datawepsu bude pracovat na rozvoji stávajících nástrojů a pomůže s jejich začleněním do některých částí administrace Heureky. Vedle toho nový tým zastřeší i dosavadní spolupráci s VIP klienty.

Dataweps působí na poli české e-commerce of roku 2014 a mezi její klienty patří například Alza, Mall, Vivantis, Datart nebo i zahraniční firmy jako Cybex. Začleňování společnosti do struktury Heureka Group bude probíhat následující měsíce a zastřeší ho dosavadní CEO Datawepsu Honza Mayer.

„Spojení s hráčem jako je Dataweps nám dává obrovský smysl, protože díky společným synergiím zlepšíme spoustu procesů, které nám umožní zaměřit se na kvalitnější služby pro e-shopy na všech trzích, kde působíme,“ dodává Braverman. Heureka dnes působí v devíti zemích střední a východní Evropy. Platformu měsíčně navštíví 23 milionů uživatelů a Heureka nabízí zboží z více než 55 tisíc internetových obchodů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 3. 2021 1:41

  bez přezdívky

  já bych si to samé také z gruntu myslel.. ale fakt ne.. AlZA dokáže opradvu doručovat. má max alzaboxů, které i nabízí konkurenci. Když si u nich něco objednáte dopo s doručením odpoledne - v Praze - tak v nejhorších kritickém scénáři to asi dostanete do alzaboxu následující den..

  ted Zasilkovna:
  a) totálně impotentní a neschopné tzv. Zboxy - nutnost při vyzvednutí zásilky mít mobl s podporou bluetooth.. - no to je zkrátka totální nepochopení marketing trhu - at TAHNOU!

  b) DATAWEPS - no. jak jinak je ilustrovat, než např. použít příměr " Ministerstvo zdravotnictví a jejich expertní skupiny".. každá naprosto PRESNE ví, co se dělá špatně a co je nutné udělat.. ale stejně to pořád nefunguje.. DATAWEPS jsou v tomto kontextu namyšldní šašci, kteří tzv. "sežrali veškerou moudrost" - aniž by kdy provozovali vlastní product sales business a ted budou ostatní ze své "sociální bubliny" poučovat.... to nejhorší, co může být.. Kecálci, bez jakékoliv relelvantní busineess zkušenosti, co radí a chytračí ostatním.

 • 19. 3. 2021 11:11

  Bleble

  O to co zmiňujete vůbec nejde. Jde o to, že ALZA nástroje DATAWEPS používá a ten nástroj zná jejich marže, obraty a spoustu dalšího a právě tyto informace koupila největší konkurence v zemi.

  19. 3. 2021, 11:11 editováno autorem komentáře