Hlavní navigace

Heureka loni zvýšila tržby na 1,9 miliardy, kvůli dluhopisům je nadále ve ztrátě

9. 12. 2021

Sdílet

Tomáš Braverman - Heureka.cz Autor: Heureka.cz

Heureka Group v loňském fiskálním roce vygenerovala tržby 1,9 miliardy korun, meziročně o 35 procent více. Provozní zisk EBITDA činil 795 milionů korun.

Heureka nicméně skončila ve ztrátě. Skupina loni vydala další dluhopisy, celkově za 3,2 miliardy korun. “Vlivem vysokých úrokových nákladů z emitovaných dluhopisů a přijatých úvěrů vykázala v loňském roce skupina ztrátu –241 milionů korun, která je oproti loňsku třetinová (-658 milionů korun),” počítá společnost.

Za růstem skupiny dle firmy stojí “intenzivní práce na mezinárodním obsahu, práce na datových produktech napříč celou Evropou a některé akvizice. E‑commerce segment akcelerovala také pandemie koronaviru, především s ní spojená vládní opatření, která na pár měsíců prakticky zastavila kamenné nakupování.”

Heureka působí na devíti trzích ve střední a východní Evropě. Má 23 milionů uživatelů měsíčně. Označuje se za největšího evropského internetového srovnávače cen. O budování technologické platformy pro expanzi v našem rozhovoru mluvil CTO Lukáš Putna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 12. 2021 5:08

    jkjk

    Příště to radši asi nechat napsat nějakým ekonomem, aby v nadpisech nebyly marketingové řeči bez většími smyslu. U Heureky dluhopisy nahradily (část) úvěrového financování, nejde o žádné nové peníze, bez dluhopisů by stejné výdaje byly úroky z úvěrů. Heureka si prostě zatím stále není schopná na svůj provoz vydělat (i když už se aspoň dostala do mírného provozního zisku).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).