Hlavní navigace

HN: Brněnské Kiwi.com brzy přivítá nového investora

Sdílet

Jan Beránek

Jarní úklid v podílech podle informací Hospodářských novin probíhá v brněnském Kiwi.com. Nový podíl ve firmě by měl získat domácí investor.

„Současní podílníci dali na svém posledním setkání zelenou tomu, aby 8,5 procenta mohl převzít Jaroslav Kokolus a s ním spojený právník Dušan Dvořák, respektive firma, kterou budou oba muži ovládat,“ tvrdí HN s tím, že informaci mají potvrzenou ze tří zdrojů. Ani jedna ze stran obchodu to ale oficiálně nepotvrzuje. 

Jaroslav Kokolus, mimo jiné vlastník tuzemské sítě parfumerií Fann, a Dušan Dvořák by měli podle deníku získat podíl na úkor Jiřího Hlavenky, Jozefa Képesiho i šéfa a zakladatele Kiwi Olivera Dlouhého. Nezměněné mají zůstat části Ondřeje Tomka, firmy Toužimský Airlines a dvou zaměstnaneckých podílů.

Jeden z nejrychleji rostoucích tuzemských startupů letos oslavil pět let existence. Momentálně se jeho roční obrat pohybuje kolem 700 milionů eur. Šéf a zakladatel Oliver Dlouhý zároveň oznamuje plánované nové pobočky v Manile, Durbanu, Praze, Barceloně a Ta-lienu. 

Začínají kolem nich také kroužit zahraniční investoři. A sám Dlouhý už začíná koketovat s velkými hráči ze Silicon Valley

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?