Hlavní navigace

HN: Firmy z katalogu Seznamu přetahuje firma s podobným názvem

3. 8. 2017

Sdílet

Podnikatelé, kteří mají účet v katalogu firem, se stávají cílem telefonické kampaně firmy ESfirmy. Ta obvolává registrované společnosti a nabízí jim uzavření nové smlouvy. Podle Hospodářských novin tak může dojít k omylu, kdy si firmy neuvědomí, že nemluví se zástupcem Seznamu, ale s úplně jinou firmou, která má jen podobný název. 

„Majiteli firmy nakonec přijde faktura, ve které teprve zjistí, že smlouvu uzavřel s úplně jinou společností, než se domníval. Společnost ESfirmy po něm pak za uzavření smlouvy požaduje několik tisíc korun,“ tvrdí Hospodářské noviny. 

Deník cituje i první poškozené, kteří najednou místo na Seznamu měli svou prezentaci na webu esfirmy.cz, za kterou platili víc než šest tisíc měsíčně.

Podle oslovených právníků jde o klasický katalogový podvod a radí postiženým firmám nic neplatit. 

Mluvčí Seznamu Táňa Lálová připomíná, že zápis do jejich katalogu sFirmy je zdarma. Platí se až za inzerci v katalogu. „ Už rozhodně neděláme placený zápis na rok, ale naopak umožňujeme objednat reklamu na vybrané období. Vše pak funguje na principu jednoduché aukce. Po telefonu naše klienty kontaktují maximálně naši kolegové z obchodu, kteří je navedou, jak si inzerci nastavit. Rozhodně po nich nebudou vyžadovat fakturu, aniž by podnikatelé věděli za co,“ dodává Lálová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).