Hlavní navigace

Hobby TV: Přejmenovaná Kutil TV je dostupná u dvou operátorů a chystá se do DVB-T

3. 10. 2018

Sdílet

Hobby TV

Dříve avizovaný kanál Kutil TV z rodiny stanic Mňam a Mňau byl nakonec spuštěn pod názvem Hobby TV. Kanál Kutil TV jsme přejmenovali na Hobby TV, abychom měli větší prostor na témata. Název Kutil nabízel spíše jen kutilské pořady a působilo to na cílovku kutilů, zatímco v Hobby můžeme nabídnout něco navíc a není potřeba, aby člověk byl kutilem nebo měl kutilství rád, vysvětluje mluvčí televize Ivana Finlay-Notman.

Přiznává, že rozjezd kanálu trval dlouho, údajně z více důvodů. Vzhledem k těmto okolnostem je start pomalý i co se distribuce týče. V tento moment mohu potvrdit, že kanál běží u operátora Grape SC a ZapniTV, shrnuje aktuální stav zástupkyně stanice.

Televize prý pilně pracuje na zařazení do regionálního DVB-T multiplexu v Plzni. Věřím, že od pondělí 8. října nás budou moci obyvatelé Plzeňska naladit, slibuje Finlay-Notman. Kabelový operátor UPC by podle ní měl zařadit Hobby TV do své nabídky v pondělí 22. října.

V momentě, kdy Hobby TV poběží na UPC, převezmou ho i další operátoři. Aktuálně mohu říci, že všichni DVB-T distributoři, kteří šíří vysílání Mňam TV, budou vysílat i Hobby TV, i když s časovými odlišnostmi. Tedy někteří dříve a někteří později, věří mluvčí stanice.

V DVB-T by se tedy mělo jednat o následující lokality:

 • České Budějovice / Chomutov /Holoubkov – regionální síť 1
 • Český Krumlov – regionální síť 18
 • Plzeň – regionální síť 17
 • Most, Teplice – regionální síť 9
 • Příbram – regionální síť 16
 • Ostrava – regionální síť 2
 • Praha je podle Finlay-Notman v řešení, a proto ji nechává bez komentáře

Stanice jedná i s dalšími operátory, a to i na Slovensku, kde už Hobby TV šíří například Antik Telecom. IPTV operátor Nej TV, který momentálně fúzuje se společností Riomedia, pak měl přislíbit zařazení Hobby TV od ledna.

Hobby TV bude stejně jako Mňam TV a Mňau TV k dispozici ve standardním rozlišení i v HD kvalitě. Webové a facebookové stránky chce mateřská společnost S&P Sales House spustit ještě během října.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 10. 2018 9:30

  Nodar (neregistrovaný)

  to vypadá na kanál pro silné povahy, včera jsem to náhodou přepnul a rodinka mantáků malovala starší byt takovými odstíny, že jsem fakt žasl. Jeden pokoj rudý jako čínská vlajka, druhý modrý jako oceán s 3 km hlubinami, mrňata chtěla co nejsytější žlutou a mamča si přála kuchyň, která by svítila jako polední slunce, tak tam plácli oranž a protože to pořád nestačilo, tak ty stěny ještě polepili zlatým staniolem. Jestli tohle má nastavit standard českých domácností, tak potěš pánbůh ....

 • 3. 10. 2018 15:30

  SEKÁČ (neregistrovaný)

  Proč se u DVB-T uvádějí jednotlivá města?Bude v RS?Ne celoplošně,nebo v HBB některého programu?

 • 26. 11. 2018 15:07

  Divačka (neregistrovaný)

  Když už dáváte předpověď počasí,tak prosím aktuální-před chvíli-26.11. v 15 hodin byla předpověď s teplotou přes den 12-15 stupňů a v noci kolem 8 stupňů.To odpovídá předpovědi před 14 dny.A to nebylo poprvé.Děkuji.

 • 14. 11. 2018 8:04

  kp (neregistrovaný)

  Uvítal bych, kdyby u identifikace každého programu - jeho názvu - na konci byl uveden (hlavní, nejsilnější) vysílač, případně název skupiny vysílačů, z níž je program aktuálně přijímán.
  Pro ilustraci, stačilo by například LI jako Liberec, nebo ještě lépe JE jako Ještěd.
  Šlo by v podstatě o dva, tři znaky, což například v porovnání například s názvem programu:
  Prima Comedy Central je skutečně minimum, ale divákům, posluchačům to přináší důležitou, přínosnou informaci. Ono to přepočítávání frekvence na kanál, a vyhledávání v tabulce vysílačů oné stanice na příslušném kanálu zbytečně žere čas, a pokud je vůbec možné si zobrazovaný název stanice upravit, tak snad u každého přijímače či sboxu vám pravidelné proladění pásma potřebné ke zjištění co je nového všechny programy přejmenuje nazpátek, a možná dokonce, tím si nejsem jist, ale považuji to za logické a proto to i předpokládám, pravděpodobně vám ten vysílač který je pro vás ten úplně nejlepší, nejsilnější, tak ten vám smaže nadobro, a teprve po čase, po dalším proladění se vám tam opět objeví. Je mi jasné, že ten kdo bydlí v údolí ve stínu, je pravidelně rád když zachytí jakž takž jediný vysílač. Pokud ale bydlíte na kopci, je asi opravdu nejrozumnější mít vždy nastaven i záložní vysílač, na který při výpadku neb odstávce za vteřinu přepnete. Přiznávám, dost mi to vadí. Uvítal bych i možnost současného zobrazení obou názvů vysílaného programu - toho který je vysílán, i toho, které mu uživatel přiřadil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).