Hlavní navigace

Hokejové mistrovství bude na ČT sport, na webu a v HbbTV

10. 5. 2022

Sdílet

Hokej ve finské Hartwall Areně Autor: Ralph Larmann pro IIHF

Česká televize nabídne všechny zápasy nadcházejícího mistrovství světa v ledním hokeji v přímých přenosech. Všech 64 utkání bude možné sledovat na programu ČT sport nebo prostřednictvím ČT sport Plus. Jako ČT sport Plus se označuje nabídka na webu, v mobilních aplikacích nebo v prostředí HbbTV. Mistrovství už tradičně doplní Studio s doprovodným programem.

„Divákům nabídneme servis, na který jsou během mistrovství zvyklí. Kromě aktuálního zpravodajství a živých přenosů také sestřihy všech zápasů a nejdůležitějších momentů a další bohatý video obsah z vysílání ČT sport s důrazem na působení české reprezentace. Zahálet nebudou ani naše sociální sítě, kde se tradičně pokusíme zmapovat zákulisí šampionátu a práci našeho televizního týmu,“ doplňuje vedoucí webu ctsport.cz Jiří Kalemba.

Šampionát odstartuje na ČT sport v pátek 13. května odpoledním zápasem Francie proti Slovensku. Prvním utkáním provedou Robert Záruba s Martinem Procházkou. V rolích komentátorů se z hal v Tampere a v Helsinkách divákům v průběhu mistrovství představí také Tomáš Jílek a Ondřej Zamazal, a to společně s experty Petrem Hubáčkem a Milanem Antošem. 

Doprovodný program zajistí již tradičně Studio MS. Jeho průvodcem bude Jiří Hölzel, expertní pohledy nabídnou Martin Hosták, David Moravec, David Pospíšil a Petr Koukal. Zákulisí šampionátu a bezprostřední ohlasy hráčů zprostředkují v rolích reportérů Ondřej Tomek s Darinou Vymětalíkovou.

Česká, respektive Československá televize pozvala své diváky ke sledování mistrovství světa v ledním hokeji poprvé v roce 1956 v rámci zimních olympijských her. I s krátkou přestávkou tak přináší sportovním fanouškům tento hokejový turnaj nejdéle na světě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).