Hlavní navigace

Home Credit investuje 8 milionů dolarů do americké fintech firmy Nymbus

David Slížek

Nejenom blockchainem žije finanční sektor. Investiční divize Home Creditu nazvaná Home Credit Venture Capital (HCVC) oznámila první investici - a míří do zahraničního fintechového startupu. 

Celkem 8 milionů dolarů (v přepočtu přes 200 milionů Kč) vložila do americké firmy Nymbus, která vyvíjí komplexní cloudovou platformu pro fungování bankovních domů a dalších finančních institucí.

„Nymbus přináší inovace, které staví na vícevrstvé integrované platformě fungující v reálném čase. Na rozsáhlém vývoji pracuje již více než deset let. Její řešení odstraňují nedostatky většiny základních bankovních systémů, jakými jsou nekomplexní pohled na zákazníka, dávkový přenos dat a nedostatečná míra celkové integrace napříč systémem,“ popisuje Home Credit v tiskové zprávě.

Investice je pro startup součástí druhého investičního kola, ve kterém získal celkem 16 milionů dolarů. Sumu připojil k 12 milionům, které vzešly z předchozího investičního kola loni v létě. Nymbus peníze použil mimo jiné k akvizicím několika konkurentů, s kterými získal jejich dosavadní klienty. Ty se teď snaží převádět na svou platformu.

Našli jste v článku chybu?