Hlavní navigace

Home Credit investuje 8 milionů dolarů do americké fintech firmy Nymbus

Sdílet

David Slížek 27. 2. 2017

Nejenom blockchainem žije finanční sektor. Investiční divize Home Creditu nazvaná Home Credit Venture Capital (HCVC) oznámila první investici - a míří do zahraničního fintechového startupu. 

Celkem 8 milionů dolarů (v přepočtu přes 200 milionů Kč) vložila do americké firmy Nymbus, která vyvíjí komplexní cloudovou platformu pro fungování bankovních domů a dalších finančních institucí.

„Nymbus přináší inovace, které staví na vícevrstvé integrované platformě fungující v reálném čase. Na rozsáhlém vývoji pracuje již více než deset let. Její řešení odstraňují nedostatky většiny základních bankovních systémů, jakými jsou nekomplexní pohled na zákazníka, dávkový přenos dat a nedostatečná míra celkové integrace napříč systémem,“ popisuje Home Credit v tiskové zprávě.

Investice je pro startup součástí druhého investičního kola, ve kterém získal celkem 16 milionů dolarů. Sumu připojil k 12 milionům, které vzešly z předchozího investičního kola loni v létě. Nymbus peníze použil mimo jiné k akvizicím několika konkurentů, s kterými získal jejich dosavadní klienty. Ty se teď snaží převádět na svou platformu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.