Hlavní navigace

Hrad ukončil spolupráci s TV Barrandov, Týden s prezidentem už nebude

15. 1. 2020

Sdílet

Jaromír Soukup, Miloš Zeman, Týden s prezidentem Autor: TV Barrandov

Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček zveřejnil na webových stránkách Pražského hradu dopis, kterým ukončil spolupráci Hradu s televizí Barrandov. Dopis je adresovaný spolumajiteli stanice Jaromíru Soukupovi.

Mluvčí ve stanovisku vysvětluje, že zhodnotil mediální aktivity uplynulých let a posoudil jejich přínos pro budoucí období.

„Součástí balíčku pravidelných mediálních aktivit v minulých letech byl i pořad Týden s prezidentem, který vysílala TV Barrandov, a který jste moderoval. Při hodnocení uplynulého období jsem dospěl k závěru, že ve svém čase šlo o pořad, který byl pro diváky přínosem a měl své místo,“ píše Jiří Ovčáček.

„Pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, situace je zcela odlišná. Dospěl jsem k závěru, že pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál a nemůže tedy přinést nové impulsy,“ dodává mluvčí.

Pořad na TV Barrandov už podle rozhodnutí Pražského hradu nebude zařazen do nového plánu pravidelných mediálních aktivit prezidenta. „Se zahájením natáčení proto již nepočítáme,“ oznámil Jiří Ovčáček.

Šéfa Barrandova rozhodnutí Hradu sice mrzí, ale tvrdí, že se teď stanice zaměří na mladší skupiny diváků.

Server Seznam Zprávy dnes zároveň upozornil, že ztráta prezidentské podpory posiluje v byznysových kruzích spekulace o údajných finančních problémech společností Jaromíra Soukupa. „Pravidelné Soukupovy rozhovory se Zemanem sice na Barrandov nepřitáhly rekordní počty diváků, pro šéfa televize však byly důležité i jako lákadlo na peníze od čínské státní skupiny CITIC,“ tvrdí web. Soukup takovou souvislost odmítá.

Podle webu Neovlivní.cz prodělává televize Barrandov milion korun denně a jeden z finančních ústavů jí vypověděl úvěrový rámec. Web uvádí, že vzrůstá i nervozita dalších mimobankovních věřitelů. Mezi ně patří například televize Prima či Nova, ale také miliardář Daniel Křetínský, který skoupil dvě pohledávky za Soukupem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).