Hlavní navigace

Hradla, volty, jednočipy. Stáhněte si zdarma knihu o bastlení od Martina Malého

5. 1. 2018

Sdílet

Kniha Hradla, volty, jednočipy

V Edici CZ.NIC nově vychází kniha s názvem Hradla, volty, jednočipy a podtitulem „Úvod do bastlení“. Napsal ji Martin Malý, který se řadě z témat publikace věnoval ve svých sloupcích na Lupě.

Kniha spadá pod licenci Creative Commons (CC BY-ND 3.0 CZ) a lze si ji zdarma stáhnout ve formátech PDF, EPUB a MOBI. Tištěná verze je pak k dispozici za 299 korun (pro ty, kdo mají IPv4) nebo za 249 korun (připojení přes IPv6).

„Publikace Hradla, volty, jednočipy je určena pro zájemce o elektroniku, číslicovou techniku a vlastní stavbu zařízení pro internet věcí. U čtenáře předpokládá běžné zkušenosti s počítačovou technikou. Znalost programování není nutná, i když ji v některých příkladech čtenář využije,“ uvádí popis publikace.

„Cílem knihy není udělat ze čtenáře odborníka na návrh elektronických konstrukcí, ale poskytnout mu základní informace o tom, jak tato technika vlastně funguje, poodkrýt oponu tajemství, která kolem číslicové techniky panuje, a ukázat, že i doma na stole lze sestavit zařízení, které možná nesnese srovnání s průmyslově vyráběnou elektronikou, ale přinese svému staviteli mnohem větší radost a potěšení,“ dodává k tomu Malý.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).