Hlavní navigace

Huawei loni v Česku prodalo o 19 procent více telefonů, roste i globálně

16. 1. 2019

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Čínské společnosti Huawei se v loňském roce v Česku dařilo. Analytická firma GfK uvedla, že se Huawei během 11 loňských měsíců podařilo prodat 552 tisíc telefonů, což je meziroční růst o 19 procent. Nejprodávanějšími modely jsou Y6 Prime a P20 Lite. Huawei patří mezi tři největší hráče na českém trhu, jedničkou je Samsung.

Huawei se dařilo také globálně. Za loňský rok má poprvé překonat hranici tržeb 100 miliard dolarů. Rok předtím byly tržby na 92 miliardách dolarů. Huawei také doposud uzavřelo 25 kontraktů na dodávky technologií a služeb pro 5G sítě.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2019 10:45

  Martin P.

  Na prodej koncovým uživatelům má nejvíce podíl cena a marketing. Obyčejní uživatelé dost pravděpodobně té kauze nerozumí , nebo jim je ukradená. Pro ně je důležité, že za málo peněz dostanou hodně mega-pixelů a dělá tomu reklamu nějaký "jůtůber".

  V odborných kruzích se Huawei telefonům lidé vyhýbají i bez té aféry. Protože po stránce SW výbavy a optimalizací SW pro svůj APU není řazený mezi tak super telefony jako to vidí "plebs" . Jediný seriozní telefon od Huawei byl Nexus 6P , jenže ...kde že lonské snšhy jsou.....

 • 16. 1. 2019 15:02

  Martin (neregistrovaný)

  Bude zajímavé vidět čísla za další období poté, co se nejspíš vnímání této značky řadě lidí pozměnilo.

 • 19. 1. 2019 3:22

  vavoom (neregistrovaný)

  S tou "radou lidi" bych moc nemaval, i anti-technici a i lidi z oboru bez klapek, vi o co go, pripadne si nechaj radi Huawei doporucit. Proc mi tohle presne pripomina kecy cca 15 let zpet ohledne Hyundai a Kia.... A co nevidim po skodovkach nejcasteji? Intel Core i30 :-)

 • 17. 1. 2019 9:59

  king014 (neregistrovaný)

  U prodejů mobilů jsou nejdůležitější smlouvy s operátory, protože na těch záleží co svým ovečkám dají akci za "korunu", loni to právě bylo nejčastěji čínské Háčko a čínská Nokia, letos to vypadá zatím stejně. Na nějakou politiku a bububu kálí hafík

 • 17. 1. 2019 5:00

  9 (neregistrovaný)

  Nemyslím, že současná kauza bude mít tak pozitivní dopad na příští výsledky. Blokace šmírování NSA může být dobře realizovaná v technologiích 5G, ale v telefonech zatím stále trčí Android, takže ochrana před NSA by v případě telefonů byla technicky velice složitá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).