Hlavní navigace

Huawei oznámila výsledky za Q3, navzdory sankcím zvýšila tržby skoro o 25 %

17. 10. 2019

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Huawei ve středu oznámila finanční výsledky zahrnující 3 čtvrtletí, navzdory sankcím zvýšila tržby skoro o 25 %. Nutno ale říci, že se nejedná o nárůst za samotné poslední čtvrtletí, ale souhrn za všechny tři zatím proběhnuté kvartály fiskálního roku. Během nich společnost vygenerovala tržby 610,8 miliard CNY, v přepočtu tedy přibližně dva biliony korun.

Na růstu tržeb se podílela především spotřebitelská elektronika. Společnost během prvních tří čtvrtletí roku 2019 dodala 185 milionů kusů chytrých telefonů, což je asi 26 % nárůst v meziročním srovnání. Firmě rostly prodeje i dalších zařízení z daného segmentu, dařilo se zejména prodejům počítačů, tabletů a nositelné elektroniky. V srpnu také čínský podnik uvedl, že dopad amerických obchodních sankcí bude menší, než se původně obával.

Samotné výsledky zatřetí čtvrtletí firma nezveřejnila, lze jej nicméně odhadnout na základě znalostí výsledků za první pololetní, kdy firma vygenerovala tržby 401,3 miliardy jüanů. Koncem léta se také podnik nechal slyšet, že nepociťuje takový dopad amerických sankcí, jak se původně obával, pravda ale bude spíš taková, že se jen zatím nestačily v plné síle projevit.

Signálů je proto více, vedle celkově zpomalujících prodejů se Huawei například příliš nechlubí výsledky za Enterprise a Carriers segmenty. Namísto finančních čísel uvádí jen údaje o nově spuštěných službách, počtech prodaných síťových prvků a v případě 5G technologií podepsaných smlouvách na výstavbu sítí (a opět pouze souhrnně). K datu zveřejnění zprávy společnost získala 60 komerčních smluv na 5G sítě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).