Hlavní navigace

Huawei se letos dařilo, rotující ředitel ale varuje před rokem 2020

31. 12. 2019

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Navzdory probíhající obchodní válce mezi USA a Čínou, kde si první strana často brala čínského telekomunikačního giganta jako rukojmí, zakončila firma po obchodní stránce rok  úspěšně. Huawei zvýšila (dle vlastních odhadů, na přesná čísla si musíme počkat do března) tržby přibližně na 850 miliard jüanů (122 miliard dolarů, nebo 2,8 bilionu Kč), to představuje meziroční skok zhruba o 18 %.

Huawei se dařilo v infrastrukturní i retailové oblasti. Za uplynulý rok například prodala 240 milionů telefonů, což je nárůst oproti roku 2018 skoro o 20 %. Hlavní výzvou má být nicméně až příští rok, tvrdí to alespoň v novoročním dopise zaměstnancům současný (rotující) ředitel společnosti Eric Xu.

„Nebudeme růst tak rychle, jako se nám to dařilo v první polovině roku 2019, kdy byl růst, který pokračoval po celý rok, jen důsledkem pouhé dynamiky trhu," řekl Xu. „Bude to pro nás těžký rok,“ dodal. Xu také tvrdí, že dosažená čísla jsou ve skutečnosti o něco nižší, než byly původní očekávání. „Tato čísla jsou nižší než naše původní projekce, ale náš byznys zůstává solidní i když stojíme tváří v tvář nepřízni,“ prohlašuje. Xu připustil, že Huawei čelí současně více výzvám – od křehké světové ekonomiky, až po tlak Spojených států. V dopise dále vybízí zaměstnance, aby tvrdě pracovali a varuje manažery před průměrností: „Ti, kteří ztratili podnikatelského ducha, budou propuštěni rychleji než dříve,“ říká.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).