Hlavní navigace

Huawei údajně snižuje výrobu chytrých telefonů

3. 6. 2019

Sdílet

Huawei P30 Pro

Huawei omezuje objednávky na nové chytré telefony, které pro něj vyrábí taiwanská společnost Foxconn, píše o tom alespoň South China Morning Post s odvoláním na utajené zdroje obeznámené se situací.

Společnost zatím snížení objednávek oficiálně nepotvrdila. Krok může souviset s americkými sankcemi, ztrátou trhu v USA, nebo celkovým nasyceným trhu, přichází ale zároveň po období, kdy se společnosti neuvěřitelně dařilo.

Přestože celosvětové prodeje chytrých telefonů koncovým uživatelům podle Gartneru poklesly v prvním čtvrtletí letošního roku o 2,7 %, Huawei si udržela druhou pozici mezi výrobci, a navíc snížila náskok vedoucího Samsungu. Prodeje Apple oproti tomu meziročně klesly (o deset milionů kusů), což se projevilo i na českém trhu, kde se v minulém roce na třetí pozici etablovalo Xiaomi.

V prvním čtvrtletí letošního roku si první pozici sice udržel Samsung s podílem 19,2 %, společnost Huawei na druhé příčce s podílem 15,7 % ale rostla meziročně nejrychleji – o 44,5 % na více než 58 milionů prodaných kusů. Huawei se navíc daří růst ve všech regionech, v Evropě a Číně rostla dokonce tempem 69 % respektive 33 %.

Za rozhodnutím Huawei by mohlo být i pouhé zasycené trhu. „Poptávka po prémiových chytrých telefonech zaostávala za zájmem o základní přístroje, což mělo dopad na značky, jako jsou Samsung a Apple, které se výrazněji zaměřují především na high-end modely chytrých telefonů. Zpomalující se tempo inovací u nejvyšších modelových řad a rostoucí ceny vedou k prodlužování životních cyklů – uživatelé své telefony vyměňují po delší době,“ říká senior ředitel výzkumu Gartner Anshul Gupta k výsledkům prodejů telefonů v prvním čtvrtletí letošního roku. „Klesla i poptávka po užitkových telefonech, neboť se zpomalilo tempo přechodu na chytré 4G telefony v této kategorii,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).