Hlavní navigace

Huawei zažalovala amerického telco regulátora FCC

6. 12. 2019

Sdílet

Čínský telekomunikační gigant Huawei žaluje americkou Federální komisi pro spoje (FCC), společnost o tom informovala v tiskové zprávě. 

Huawei se žalobou podanou u odvolacímu soudu Spojených států pro pátý obvod snaží domoci zvrácení příkazu Federální komise pro spoje ohledně vládního dotačního programu. Ten byl schválen 22. listopadu a zakazuje operátorům ve venkovských regionech USA čerpat dotace z Fondu univerzálních služeb na nákup zařízení právě od Huawei a ještě jedné další čínské společnosti.

Podle právního ředitele Huawei, Dr. Song Liupinga, FCC neposkytlo žádné důkazy proto, že by čínská společnost mohla představovat hrozbu pro americkou národní bezpečnost. Úředníci měli také ignorovat rozsáhlé připomínky Huawei, vysvětlující, jak rozhodnutí poškodí obyvatele a obchod v odlehlých oblastech.

Hlavní americký právní zástupce společnosti, Glen Nager, navíc tvrdí, že komise ani nemá úřední pravomoc posuzovat otázky národní bezpečnosti nebo na základě takového posouzení omezovat čerpání z USF. „Komise rozhodně nemá žádnou odbornost v oblasti národní kybernetické bezpečnosti a nemá v této oblasti ani žádné pravomoci,“ říká Nager. „FCC přijala nestandardní pravidlo, které bylo – podle vlastních slov FCC – připraveno pouze vůči Huawei a ještě jedné čínské společnosti,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).