Hlavní navigace

Ani druhý pokus o rozdělení dotací WiFi4EU neprobíhá bez problémů

7. 11. 2018

Sdílet

Wifi4EU Autor: Evropská komise

Ani napodruhé se zřejmě Evropské komisi nepodařilo dotace na stavbu obecních Wi-Fi sítí rozdělit bez problémů. Někteří žadatelé hlásí, že online systém programu WiFi4EU, přes který měli dnes ve 13:00 CET své žádosti podávat, má opět mouchy.

„Po 13:00 hodině šly žádosti odeslat a objevilo se, že jsou procesovány. Po odhlášení a přihlášení a reloadu stránky se však objevilo, že je možné odeslat znovu,“ potvrdil Lupě zástupce, který s podáním dotací pomáhá několika žadatelům z ČR. Obcím podle něj nedorazilo ani žádné e-mailové potvrzení o tom, že byla žádost úspěšně přijata.

„Na telefonické help lince mi řekli, že žádost je možné odeslat znovu a vezme se první čas,“ dodal. Potvrzovací e-mail má podle pracovníků podpory dorazit později.

Problémy na sociálních sítích hlásí i někteří další žadatelé. Někteří nejsou schopní nahrát na server potřebné dokumenty, jiní se například nemohou do systému přihlásit.

Není zatím jasné, jak vážné problémy jsou a jak jsou rozšířené.

První pokus o přidělení dotací musela Evropská komise letos na jaře odpískat tři hodiny po jeho startu. Peníze se měly rozdělovat mimo jiné podle času, kdy se obce o dotaci online přihlásily. Jenže se ukázalo, že web obsahuje chyby, které znemožňovaly férovou soutěž.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).