Hlavní navigace

IBM se v Česku dělí na dvě firmy. Kyndryl převezme starší IT byznys

Sdílet

Jan Sedlák 4. 8. 2021
IBM Autor: Jan Sedlák

Česká pobočka americké společnosti IBM se rozdělila na dvě firmy. Nově na našem trhu vedle tradiční entity IBM Česká republika působí také podnik Kyndryl.

Jde o součást celosvětové akce IBM. Kyndryl je letos v dubnu oznámený spin-off, do kterého byl vyčleněn starší legacy IT byznys, aby se IBM mohla soustředit na modernější oblasti jako jsou cloud nebo prvky AI. Složitý a zdlouhavý proces modernizace IBM zahrnuje i nákladný odkup Red Hatu. IBM dlouhodobě klesají kvartální čísla.

“Rozdělení odštěpením je součástí celosvětové reorganizace skupiny IBM s cílem oddělit její obchodní jednotku Managed Infrastructure Services, tj. obchodní jednotku IBM Global Technology Services, včetně bezpečnostních a regulatorních služeb, služeb řízení rizik a služeb správy identit, nabídek bezpečnostních služeb v segmentu cloudových a kognitivních softwarových produktů IBM, ale s vyloučením nabídek veřejné cloudové platformy jednotky Infrastructure Services do nové veřejné společnosti, která bude vedena na burze NYSE nebo Nasdaq,” komentuje IBM detailněji.

Jednateli Kyndryl Česká republika jsou Petr Havlík a Radka Zahrádková. Firmu ovládá IBM Central and Eastern Europe vedená v Nizozemsku.

Ještě nerozdělená česká IBM měla v roce 2019 tržby 4,9 miliardy korun se ziskem přes 141 milionů. Firma u nás měla necelých 600 zaměstnanců.

Big Blue provozuje ještě IBM Global Services Delivery Center v Brně, které je zaměřené na globální outsourcing. V roce 2019 zde pracovalo 3600 lidí a pobočka měla tržby 3,9 miliardy korun se ziskem přes 250 milionů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.