Hlavní navigace

IBM za 1,8 miliardy dolarů prodává divizi Lotus, převezmou jí Indové

10. 12. 2018

Sdílet

IBM v Praze na Chodově Autor: Jan Sedlák

IBM po více než dvaceti letech od akvizice prodává divizi Lotus/Domino. Veškerá aktiva od Big Blue za 1,8 miliardy dolarů kupuje indický podnik HCL Technologies. Ten už od IBM zhruba před rokem převzal vývojovou část Lotusu, zatímco obchod a marketing stále zůstával ve Státech.

IBM kupovala Lotus v roce 1995 za 3,5 miliardy dolarů a dlouho šlo o jednu z hlavních součástí byznysu společnosti a například konkurenci pro Office nebo Exchange. Už nějakou dobu šlo ale o spíše zanedbávaný produkt. IBM se v posledních letech snažila naskočit na nový byznys kolem Watsona a spol. a nyní se zase bude chtít soustředit především na hybridní cloud.

To IBM ostatně potvrdila koupí Red Hatu za 34 miliard dolarů. Je možné, že i pomocí prodeje Lotusu chce Big Blue získat alespoň částečně peníze zpět.

HCL už dříve od IBM převzala vývoj produktů Tivoli a Rational. Firma se primárně soustředí na IT outsourcing a konzultace. Ve fiskálním roce 2018 měla tržby ve výši devíti miliard dolarů. HCL pod sebe nyní dostává produkty Lotus, Domino, Connections, Portal, Commerce, Unica, BigFix a Appscan.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).