Hlavní navigace

ICO rychle vyprodávají své ETH tokeny, za poslední týden jich šlo na trh 100 tisíc

27. 11. 2018

Sdílet

ICO projekty, které až dosud držely většinu vybraného kapitálu v tokenech Etherea, se jich poslední měsíc zbavují mnohem rychleji.

Přestože se tak děje již prakticky od začátku roku a ve větší míře pak od června, nyní prodej tokenů nabírá viditelné zrychlení. Za posledních 30 dnů se prodalo více jak 200 000 ETH, prodej akceleroval především v uplynulých sedmi dnech, kdy šlo na trh přes 100 000 ETH, tedy přibližně polovina prodaných etherů za celý měsíc. Podobně velký výprodej nastal zatím pouze v září. Pokud se podíváme na objem prodaných etherů za poslední dva měsíce, uvidíme částku „jen“ 172 000 ETH.

Zdroj: diar.co

Důvod prodejů je stále stejný. ICO projekty a společnosti, které nemají jiný zdroj příjmů než zdroje vybrané během samotného „úpisu tokenů“, jsou nuceny klesající cenou etheru do prodejů kvůli krytí svých provozních nákladů a financování vývoje. Masivními prodeji ale ještě akcelerují propad ceny a jsou následně nuceny prodávat více a více. Roztáčí se tak trochu nebezpečná spirála.

Nejedná se nicméně zatím stále ještě o žádné panické výprodeje, oproti hodnotám z dubna například projekty uvolnily na trh zatím jen 23 % držených etherů. Těch momentálně drží asi 3,57 milionu, což představuje zhruba 3,5 % všech etherů v oběhu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).