Hlavní navigace

ICO rychle vyprodávají své ETH tokeny, za poslední týden jich šlo na trh 100 tisíc

Sdílet

Karel Wolf 27. 11. 2018

ICO projekty, které až dosud držely většinu vybraného kapitálu v tokenech Etherea, se jich poslední měsíc zbavují mnohem rychleji.

Přestože se tak děje již prakticky od začátku roku a ve větší míře pak od června, nyní prodej tokenů nabírá viditelné zrychlení. Za posledních 30 dnů se prodalo více jak 200 000 ETH, prodej akceleroval především v uplynulých sedmi dnech, kdy šlo na trh přes 100 000 ETH, tedy přibližně polovina prodaných etherů za celý měsíc. Podobně velký výprodej nastal zatím pouze v září. Pokud se podíváme na objem prodaných etherů za poslední dva měsíce, uvidíme částku „jen“ 172 000 ETH.

Zdroj: diar.co

Důvod prodejů je stále stejný. ICO projekty a společnosti, které nemají jiný zdroj příjmů než zdroje vybrané během samotného „úpisu tokenů“, jsou nuceny klesající cenou etheru do prodejů kvůli krytí svých provozních nákladů a financování vývoje. Masivními prodeji ale ještě akcelerují propad ceny a jsou následně nuceny prodávat více a více. Roztáčí se tak trochu nebezpečná spirála.

Nejedná se nicméně zatím stále ještě o žádné panické výprodeje, oproti hodnotám z dubna například projekty uvolnily na trh zatím jen 23 % držených etherů. Těch momentálně drží asi 3,57 milionu, což představuje zhruba 3,5 % všech etherů v oběhu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.