Hlavní navigace

ICT Unie spustila skupinu pro přípravu nasazení zákona o právu na digitální službu

11. 10. 2019

Sdílet

Zdeněk Zajíček na ISSS 2017 Autor: ISSS

Lobbistická organizace ICT Unie vytvořila novou pracovní skupinu pro přípravu implementace zákona o právu na digitální služby. Tato právní norma by do budoucna měla garantovat možnost komunikovat s úřady státu čistě elektronicky. Téma na Lupě průběžně sledujeme.

Úlohu nové skupiny v ICT Unii bude „nabídnout vládě ČR odbornou pomoc vytvořením návodů a doporučení, jak provést implementaci zákonu o právu na digitální služby, včetně vytvoření několika vzorových digitálních služeb. Může se zdát, že je tato aktivita předčasná, když zákon ještě nebyl přijat. Vzhledem k široké podpoře napříč všemi poslaneckými kluby však věříme, že k brzkému přijetí zákona dojde. Právě proto ICT Unie nechce čekat až na dokončení celého procesu a vzhledem k legisvakačním lhůtám obsaženým v návrhu zákona, chce využít efektivně čas a své vlastní odborné kapacity k přípravě doporučení pro vládu, co vše je nezbytné učinit, aby byla vládní exekutiva schopna realizovat nezbytná opatření k naplnění zákona.“

ICT Unie a její prezident Zdeněk Zajíček ostatně za prosazováním a přípravou zákona stojí. Výstupy nové skupiny mají představovat doporučení, návrhy opatření, metodiky, vzorové digitální služby a harmonogram implementace.

Unie má mimo to v současné době aktivní skupiny pro cloud computing (aktivity kolem chystaného e-government cloudu), kybernetickou bezpečnost a nedotační podporu výstavby sítí elektronických komunikací. Stojí také za iniciativou 202020.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).