Hlavní navigace

iDoklad už není úplně zdarma, placené tarify zavedl od 1. června

Sdílet

David Slížek 1. 6. 2017

Populární služba na správu a vystavování faktur iDoklad překvapivě oznámila změnu svého byznys modelu. Zdarma bude už jen základní verze a za pokročilejší funkce si budou uživatelé muset zaplatit.

Zavedení placených tarifů od 1. června firma oznámila jen den předem na svém blogu. Všem uživatelům ovšem dala na 60 dnů zdarma nejvyšší ze tří placených tarifů. Poté se budou muset rozhodnout, zda chtějí pokračovat v základní verzi zdarma, nebo si zaplatí. Tarify se dají předplácet na různou dobu, nejméně ale na jeden měsíc.

Tarif zdarma je omezený na jednoho uživatele a fakturaci pro pět kontaktů a chybí v něm jak podpora mobilních aplikací, tak například EET. Nejlevnější placený tarif stojí 133 Kč měsíčně a nejdražší prémiový 413 Kč za měsíc. Srovnání funkcí najdete zde.

„Věříme, že se iDoklad obdobným placeným aplikacím plně vyrovná a že se stal službou, která se bohatě vyplatí i v placené verzi. Mimoto iDoklad stále roste a jeho provoz, vývoj, zákaznická podpora a testování jsou při zachování stávající úrovně čím dál náročnější. Každý měsíc přidáváme v průměru 4 nové funkce, většinu z nich na přání vás – uživatelů. A ve vylepšování služby samozřejmě plánujeme pokračovat,“ vysvětluje firma, proč po šesti letech ke zpoplatnění sáhla.

iDoklad má podle svých čísel necelých 140 tisíc uživatelů. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.