Hlavní navigace

IFA 2019: Panasonic představil MegaCon, transparentní OLED a filmový režim

6. 9. 2019

Sdílet

OLED Panasonic Autor: Panasonic

Společnost Panasonic na berlínském veletrhu IFA předvedla dva prototypy technologií pro televizní přijímače. První se jmenuje MegaCon (ze slov Mega Contrast) a používá dvojitou LCD vrstvu pro zvýraznění černé barvy při zachování vysokého jasu. Druhým prototypem je transparentní OLED, na němž Panasonic spolupracuje s firmou Vitra. 

LCD panel MegaCon podle výrobce používá vysoce výkonný 4K vnější panel s monochromním vnitřním panelem k regulaci přímého LED podsvícení. Vytváří tak ztlumení na úrovni pixelů a dosahuje kontrastního poměru 1000000:1. 

Transparentní OLED displej se nejvíce podobá skleněné tabuli zasazené do rámu s dřevěným povrchem. Ve stand-by režimu má přirozeněji zapadat do okolního prostředí. Technické součásti jsou ukryty v rámu, který zároveň slouží jako stojan.


Autor: Panasonic

Vybrané modely televizorů Panasonic budou dále od roku 2020 podporovat režim Filmmaker. Ten vypne některé zabudované funkce pro vylepšování obrazu, jako je redukce šumu, umělé doostření anebo plynulejší zobrazení pohybu. Přehrávání filmů v tomto režimu by pak mělo realističtěji odpovídat tomu, jak byly natočeny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).