Hlavní navigace

Instagram zásadně změnil scrollování. Byl to jen test, omlouvá se šéf firmy

27. 12. 2018

Sdílet

Řadě uživatelů Instagramu se s dnešním updatem změnil způsob, jakým mohou scrollovat mezi jednotlivými obrázky. Místo dosavadního vertikálního posouvání se posuv na další příspěvky změnil na horizontální (doleva nebo doprava).

Výrazná změna v používání aplikace vyvolala mezi uživateli bouřlivé a povětšinou nesouhlasné reakce. Například na Twitteru se hashtagy #Instagramupdate a #newinstagram rychle probojovaly mezi nejpoužívanější.

Šef Instagramu Adam Mosseri na Twitteru reagoval prohlášením, že mělo jít o omezený test, který firma nedopatřením vypustila mezi příliš velký počet uživatelů. Instagram podle něj už vzal update s novinkou zpět. Pokud se aplikace uživateli nevrátila k původnímu stavu, měl by ji restartovat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 12. 2018 15:31

  P2010 (neregistrovaný)

  To je jen o tom vnutit zákazníkům představu, že "to nejde", aby se ušetřilo na vývoji pomocí levné pracovní síly Podívejte se jaké možnosti nastavení uživatelského rozhraní bylo ve Windows XP (možnost změny barev a písma pro aktivní/neaktivní okna a další) a jaké jsou dnes ve Windows 10 (žádné).

  Na druhé straně i open source projekty jako VLC Player dokazují, že to samozřejmě jde. Vše ostatní jsou jen žvásty.

 • 29. 12. 2018 11:31

  P2010 (neregistrovaný)

  Vzpomínám si, že v dávné době software před mobilními "aplikacemi" v nich bylo něco, čemu se říkalo nastavení. Možnost nastavit scrollování obsahu na vertikální nebo horizontální ... to byla práce tak na den.

 • 8. 1. 2019 9:52

  j (neregistrovaný)

  Bože, další, co neumí číst. paj neřekl, že to nejde, jen že to prodlouží a prodraží vývoj - ale to jsou pro vás jen žvásty...

 • 30. 12. 2018 14:56

  paj (neregistrovaný)

  softver sa v tych dobach malokedy vyvijal perpetualne s dvojtyzdnovymi releasami na niekolko platforiem sucastne; umoznit taketo nastavenie znamena do buducnosti niekolkonasobne predrazit dalsi vyvoj a kazdu dalsiu featuru;
  Odhadnut nieco taketo na 1 den prace, to je naozaj totalne uplne mimo odhad, sorry jako.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).