Hlavní navigace

Intel bude v noteboocích a PC navzdory prodeji modemové divize podporovat 5G

Sdílet

Karel Wolf 28. 11. 2019
Mobilní síť - 5G - BTS - anténa Autor: Depositphotos

Prodej modemové divize Intelu společnosti Apple, který udělal tlustou čárou za vývojem intelovských  5G modemů pro mobilní zařízení, podle pondělního oznámení neohrozí jejich podporu v chipsetech pro notebooky a PC.

Modemy podporující 5G sítě si již nicméně nebude firma vyrábět a vyvíjet sama, ale vypomůže jí s tím partnerství se společností MediaTek. Intel bude v rámci partnerství dodávat specifikaci celého řešení a samotného 5G modemu a vývoj s výrobou nechá na MediaTeku. Intel pak bude zodpovídat také za integraci celého řešení a jeho podporu pro OEM výrobce (například HW integraci či zajištění a aktualizaci ovladačů). První 5G modemy v noteboocích a desktopech by se měly na trhu objevit v roce 2021 a to nejprve u amerických výrobců HP a Dell.

Zejména segment notebooků je pro Intel momentálně důležitější, než kdykoli dříve, jde totiž o jednu položku z rychle se smršťujícího seznamu oblastí, kde si firma udržuje na trhu dominanci navzdory stále agresivnější konkurenci. Problémy Intelu se začaly stupňovat po té, co se ukázalo, že nemá úplnou kontrolu nad výrobou 10nm procesem a není tudíž schopen garantovat dodávky některých nasmlouvaných produktů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.