Hlavní navigace

Investoři do německých ICO jsou dnes ve ztrátě až 90 %

2. 10. 2018

Sdílet

Průměrní investoři, kteří se loni a začátkem letošního roku rozhodli vložit svůj kapitál do německých startupů financovaných prostřednictvím ICO (initial coin offering), dnes zažívají znehodnocení až 90 % svého kapitálu.

Vyplývá to ze zprávy publikované na serveru německého ekonomického magazínu WirtschaftsWoche.

Magazín srovnává cenu upsaných tokenů německých startupů v době ICO s jejich hodnotou do začátku září 2018. Data mimo jiné pěkně ukazují, že se investorská valuace samotných tokenů propadla výrazně více než hodnota kryptoměn, které slouží jako podkladové aktivum. Například nejpopulárnější kryptoměna pro tvorbu ICO, Ethereum, se od začátku roku propadla „pouze“ o 70 %.

Mezi relativně vysokým množstvím německých ICO (pokud srovnáváme například s tokeny vydanými v ČR) pouze osm startupů se sídlem v Německu ICO dokončilo a z toho pouze dvěma projektům – investiční platformě Neufund a nákupní aplikaci Wysker – se podařilo udržet hodnotu svých tokenů relativně stabilní. Pět dalších projektů, jako například frankfurtské fintechové startupy Savedroid a Iconiq Lab, ztratilo mezi 40 až 92 procenty ze své úpisové hodnoty.

Ostatní projekty buď ICO nedokončily, nebo jsou vedeny prostřednictvím nezávislých společností v zahraničí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).