Hlavní navigace

IPTV platforma Kuki začala testovat vesmírný kanál NASA v Ultra HD (4K) rozlišení

Sdílet

Jan Brychta 3. 8. 2018
NASA UHD

Česká IP televize Kuki začala testovat první kanál v rozlišení Ultra HD. Kanál NASA TV UHD, který byl dosud šířen pouze přes satelit, běží na Kuki na promopozici a je celý srpen k dispozici zdarma jako ochutnávka pro předplatitele. Zákazníci mohou sledovat záběry z amerického vesmírného programu, pohledy na Zemi z vesmíru nebo dokumenty o výzkumu NASA. 

Videokanál, dosud vysílaný do Evropy pouze prostřednictvím družice Hotbird, nabízí křišťálově čistý obraz díky nejnovější technologii s ultra vysokým rozlišením 4K.

Diváci mohou sledovat záběry a snímky z amerického vesmírného programu, včetně startů a života na palubě Mezinárodní kosmické stanice. Kanál poskytuje i nekonečnou zásobu pohledů na Zemi z vesmíru, sluneční soustavu a Mars. Nechybí ani dokumenty o nejnovější práci výzkumu a vývoje NASA.

Spuštěním kanálu chce Kuki otestovat zájem diváků. Kanál NASA UHD si naši zákazníci mohou pustit na zařízeních Android TV, které mají podporu 4K – tedy vybrané televizory nebo konzole Nvidia Shield. Sledovat tuto stanici lze také na televizorech Samsung od roku výroby 2007 a výše s podporou 4K. Set-top boxy od Kuki Ultra HD nepodporují, kanál NASA UHD je na nich vysílán v HD, říká za Kuki Vladimír Tovarňák.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.