Hlavní navigace

ISP mají blokovat další hazardní web. Od července má svůj seznam i Slovensko

Sdílet

David Slížek 17. 8. 2017

Ministerstvo financí přidalo na svůj strojově čitelný (představovaný podle jeho názoru PDF souborem) seznam nepovolených hazardních webů další položku. Novou doménou, kterou mají poskytovatelé internetu za povinnost blokovat, je thelotter.com. 

Podle kontroverzní novely zákona o hazardu musí poskytovatelé stránku zablokovat do 15 dní od zveřejnění na seznamu. V případě prvního webu (1×bet.com), který se na seznamu objevil před třemi týdny, se o to poskytovatelé už pokusili. Rychle se ale potvrdila původní námitka odpůrců blokací, že obcházet toto blokování je velmi snadné.

Mimochodem – od července spustilo svůj seznam nepovolených hazardních webů i Slovensko. Tamní Finančná správa dostala od 17. července 2017 pravomoc sestavovat „zoznam zakázaných webových sídiel“, na kterém je v současné době celkem 18 provozovatelů nepovolených webů a služeb.

Na rozdíl od české úpravy ale musí slovenský úřad o případné zablokování webů žádat soudy a poskytovatelé pak musí stránky blokovat až na základě jejich příkazu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.