Hlavní navigace

Ivo Lukačovič opouští představenstvo Seznamu

19. 2. 2019

Sdílet

Seznam.cz logo Autor: Seznam.cz

Majitel a zakladatel českého internetového portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva a nebude nadále dokonce ani jeho členem.

Pozice předsedy se stane dočasnou a budou se na ní jednou za čtyři měsíce střídat tři stávající místopředsedové. Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává Pavel Zima, ředitel pro exekutivu a komunikaci společnosti Seznam.cz, v červnu jej ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín. 

Na majetkovou strukturu společnosti nemá změna žádný vliv, Ivo Lukačovič nadále zůstává jejím jediným majitelem. Lukačovič přitom Seznam (na půl) opustil již jednou, aktivně se do firmy vrátil v roce 2012. Lukačovič se dlouhodobě pracovně realizuje spíše mimo Seznam.cz, v roce 2011 založil start-up Citationtech, jenž z leteckých snímků vytváří 3D mapy a v roce 2014 vytvořil projekt „Windyty“ (dnes Windy.com), globální server pro vizualizaci a předpovědi počasí.

„Jde o formální stvrzení změn provedených na podzim roku 2017, kdy došlo ke zrušení pozice výkonného ředitele a exekutivní řízení společnosti převzali tři místopředsedové představenstva v roli kolektivního CEO. Ivův odchod z představenstva odráží skutečnost, že se již několik let řízení Seznamu nevěnuje, soustředí se na své globální technologické projekty, zejména Windy, a chce se jim plně věnovat i nadále,“ vysvětluje Pavel Zima.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).