Hlavní navigace

Ivo Lukačovič pošle 23 milionů na podporu Ukrajiny, milion dolarů poslali i Barta a spol.

24. 2. 2022

Sdílet

Kyjev Autor: Jan Sedlák

Zakladatel a majitel Seznamu Ivo Lukačovič oznámil, že posílá 23 milionů korun na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Částku od něj obdrží organizace Člověk v tísni. “Zároveň Seznam plánuje významnější akci, která by měla pomoci víc,” sdělil Lukačovič.

“Zjišťuji info od svých ruských známých a zdá se, že Rusko teď čeká masivní odliv chytrých a pracovitých lidí v produktivním věku,” uvedl dále Lukačovič. Majitel Seznamu má například vztahy s lidmi kolem Yandexu.

Exodus firem z Ruska lze očekávat. Deutsche Telekom dnes oznámil, že uzavře vývojové centrum v Petrohradu a aktivity přesune do Indie a východní Evropy. V Petrohradu zaměstnává tisíce lidí.

S pomocí pro Ukrajinu přichází také český Pale Fire Capital, který investuje do startupů, Aukra nebo Grouponu: “Skupina poslala tento týden na pomoc a podporu Ukrajiny milion dolarů pro okamžitou humanitární pomoc a navíc připravila 250 lůžek pro ukrajinské uprchlíky. Pomoc budou koordinovat neziskové organizace Člověk v tísni a Organizace pro pomoc uprchlíkům.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).