Hlavní navigace

Ivo Lukačovič prodal svůj mapový startup Melown, získala ho slavná Leica

27. 6. 2019

Sdílet

Melown Technologies Autor: Melown Technologies

Pražská společnost Melown Technologies, kterou zhruba před osmi lety rozjel zakladatel a majitel Seznamu Ivo Lukačovič, mění majitele. Lukačovič pouze oznámil, že byl Melown koupen „globálním technologickým gigantem“ bez dalších detailů.

V obchodním rejstříku už lze nicméně najít notářský zápis z 25. června letošního roku, kde vystupuje švýcarská společnost Leica Geosystems AG, která je označovaná za „jediného akcionáře“. Její zástupci Burkhard Bockem a Lukas Gabriel Koller byli zároveň zvoleni členy představenstva a Lukačovič byl zároveň odvolán z pozice člena dozorčí rady. Tím se naopak stal Jurgen Hermann Dold.

Leica Geosystems je součástí rozsáhlé skupiny Hexagon AG. Dříve spadala do skupiny, kam patří i slavná sekce fotoaparátů (ty dnes firma dodává mimo jiné do telefonů Huawei). Leica Geosystems se zabývá takzvanou geomatikou, jejímž účelem je sběr či analýza geografických dat.

Tam v podstatě Melown zapadá, zabývá se totiž rekonstrukcí 3D objektů z leteckých snímků. Využívá k tomu prvky umělé inteligence. Výsledky Melowna lze vidět například v rámci Mapy.cz. O Melownu a jeho historii jsme na Lupě více psali v roce 2017. Velkou roli zde sehrál zejména Lukačovičův dlouholetý kolega Ondřej Procházka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).