Hlavní navigace

iVysílání pro ČT už znovu provozuje O2, smlouvu má na tři roky za 24 milionů

1. 6. 2018

Sdílet

iVysílání - přehrávač - video

V registru smluv se už objevila smlouva s novým provozovatelem iVysílání, který službu začal provozovat hned poté, co Česká televize vypověděla smlouvu s firmou SuperNetwork

Jde o druhého účastníka loňského tendru a původního technického provozovatele iVysílání, operátora O2. 

Podle smlouvy, uzavřené k 30. květnu 2018, má firma iVysílání provozovat následující tři roky a Česká televize jí za to bude platit 665 tisíc Kč měsíčně, celkem tedy 23,9 milionu Kč (částky jsou bez DPH). O2 bude iVysílání provozovat nejprve ve zkušebním provozu, který má probíhat ve dvou fázích a má trvat celkem čtyři kalendářní měsíce.

V podmínkách smlouvy je uvedeno napojení na peeringový uzel NIX s kapacitou 100 Gb/s se závazkem, že O2 musí být schopné na žádost ČT tuto konektivitu v rámci ČR navýšit o 100 %.

V technických specifikacích je obsaženo mimo jiné streamování v kvalitě 1080p, které se ovšem týká jen pořadů ze záznamu (pokud je tato kvalita u pořadu k dispozici). V rámci služby má proběhnout i test vysílání ve 4K kvalitě, podrobnosti k testu ale zatím známé nejsou.

V registru je také další smlouva o provozování iVysílání, kterou ČT s O2 uzavřela od 1. června 2018 na přechodnou dobu, než skončí zkušební provoz. I tato smlouva obsahuje 1080p kvalitu, ale „pouze pro ruční vkládání záznamů klientem, pokud je u daného pořadu k dispozici.“

V loňském (opakovaném) tendru původně vyhrála s levnější nabídkou firma SuperNetwork podnikatele Zdeňka Cendry. ČT jí ale po měsíci zkušebního provozu vypověděla smlouvu. Zdůvodnila to opakovaným porušováním smlouvy ze strany SuperNetwork.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).