Hlavní navigace

Jack Ma loni prodal akcie Alibaby za 193 miliard korun

13. 7. 2020

Sdílet

Alibaba Group

Zakladatel čínského hegemona na poli B2C e-commerce se během loňského roku v tichosti zbavil další části svého podílu ve společnosti Alibaba Group Holding, prodal akcie podniku v přepočtu za 193 miliard korun (podle jejich současného nacenění). S odkazem na výroční zprávu firmy na to upozornila agentura Reuters.

Mauvů podíl se tak snížil z 6,2 % na současných 4,8 %. Ma nicméně akcie prodával pravděpodobně za cenu, která byla nižší. Přestože se prodej nejspíše odehrál OTC způsobem, kde se naopak za aktiva zpravidla platí více, než na volném trhu, prodával v době, kdy hodnota akcií podniku vytrvale stoupala. Od doby, kdy Ma oznámil svůj 6,2% podíl se hodnota akcií společnosti zvedla přibližně o 40 %, značnou zásluhu na tom měla i první vlna pandemie koronaviru a s ní související jarní boost internetového nakupování. 

Vedle zakladatele firmy, který se od loňského září postupně stahuje z vedení společnosti, prodal ve stejném období další významný podíl také výkonný místopředseda Alibaby Joseph Tsai. Ten snížil svůj podíl ve firmě na 1,6 % z původních 2,2 %, když loni prodal akcie v hodnotě 3,3 miliardy dolarů (asi 77 miliard Kč). 

Akcie Alibaby jsou přitom od druhé poloviny uplynulého týdne na svém historickém rekordu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).