Hlavní navigace

Jak financovat startupy i v době krize? Na semináři poradí investoři i zakladatelé Fondee či Igluu

10. 6. 2022

Sdílet

Startup - inovace - nápad Autor: Depositphotos

Současná ekonomická situace znesnadňuje financování startupů. Omezují se rizikové investice, klesá ochota vkládat peníze do nevyzkoušených nápadů. Jak i v takové situaci získat investici pro startup? O tom se bude mluvit na workshopu, který 15. června pořádá globální právní firma Dentons ve spolupráci s velvyslanectvím USA v ČR. Vstup je zdarma.

Své zkušenosti v rámci programu popíší zakladatel a CEO Igluu.cz Martin Mucha nebo zakladatel Fondee Jan Hlavsa. Pohled investora přidá například David Marek ze Springtide Ventures.

Diskutovat se bude také o zkušenosti při vstupu investorů z USA, či vstupu středoevropských startupů na americký trh, nebo o připravenosti startupů na investice a změny vlastníků.

„Při exitu původních majitelů startupů často vidíme, že se nedostatečně soustředili na oblast práva duševního vlastnictví. U softwarových společností se jedná zejména o nesprávnou práci s open source software, nebo špatně nastavené smlouvy se spolupracujícími programátory. Navíc se v digitálu objevuje řada nových forem, které právo ještě nedávno neznalo, jako jsou NFT, či různé formy digitálního obsahu. U nich se na jakoukoli ochranu často zcela zapomíná“, dodává Zdeněk Kučera, partner Dentons pro oblast práva ICT.

Workshop proběhne 15. června od 16:30 v sídle Dentons v Paláci Špork v Praze. Zájemci se mohou registrovat na e-mailu kamila.grusova@dentons.com.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).