Hlavní navigace

Jak na bezpečnost při vývoji softwaru? Přijďte na diskusi s experty

22. 10. 2019

Sdílet

Bezpečnost - šifrování - kryptografie Autor: Depositphotos

Na panelové Diskuzi u Mastera se sejdou čtyři řečníci z řad vývojářů a představí svůj pohled na bezpečnost při vývoji software. Akce proběhne už tento čtvrtek 24. října od 16:00 v prostorách MasterDC Praha na Kodaňské 46 v Praze – Vršovicích.

Řeč bude nejen o heslech, panelisté se podělí o best practises a největší bezpečnostní faily. Úvodního slova se ujme webový vývojář, hacker a odborník na bezpečnost Michal Špaček. Do panelu dále usedne Radovan Vacek ze společnosti insighti, iOS developer Jakub Mejtský a Josef Berger z firmy Webtown.

Akci pořádá Master Internet, je zdarma a registrovat se můžete na webu Masteru, kde najdete i program.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Lupa.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 10. 2019 20:56

    StarousCZ

    Jak psát bezpečný software ? Imho je spoustu bodů. Zaprvé nějaké rozumné secure coding guidelines. Zadruhé je potřeba mít automatizované nástroje na detekci security problémů a to na mnoha úrovních - na úrovni analýzi zdrojáků, na úrovni známých chyb v knihovnách (cve), na úrovni runtime - testování běžící aplikace. A jako poslední je potřeba mít trusted build pipeline odolnou na supply chain attacks, tzn vím co mám za kompilátor, vím jaké jsou kroky v buildu, mohu ověřit kdo a co všechno do buildu vstupuje a odkud jsou zdrojáky, knihovny stahuju jen ze zdrojů kde mohu vynutit kontrolu pravosti pomoci pgp nebo hashe a take mohu identifikovat vlastní binárky vůči zdrojákům nebo reprodukovat build.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).