Hlavní navigace

Jak se otevírají města? Open Data Expo ukáže to nejlepší z otevřených dat

19. 2. 2018

Sdílet

Cityvizor

Třetí ročník „tak trochu jiného veletrhu“ na téma otevřených dat Open Data Expo proběhne ve středu 28. února v prostorách pražského Centra architektury a městského plánování (CAMP). 

O překážkách při otevírání dat státní správy a samosprávy budou na akci debatovat mimo jiné Michal Bláha z projektu Hlídač státu, Filip Glasa ze slovenského portálu Finstat, náměstek ministra financí Tomáš Vyhnánek nebo nový šéf Českého hydrometeorologického ústavu Mark Rieder

Hlavním zahraničním hostem konference bude Paul Suijkerbuijk, který je poradcem nizozemské vlády pro otevřená data a expert Evropské komise pro inovace. O otevírání dat měst promluví také zástupci Brna, Uherského Brodu nebo pražského Operátora ICT.

Akci odpoledne uzavře otevřené setkání se zástupci subjektů, které otevřená data poskytují (například Pražská integrovaná doprava, Nejvyšší kontrolní úřad, Ministerstvo vnitra a Ministerstvo financí, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, Český úřad zeměměřický a katastrální a další) a workshopy.

Podrobnosti o akci, kterou organizuje Fond Otakara Motejla, najdete na webu Open Data Expo 2018. Lupa je mediálním partnerem konference.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).