Hlavní navigace

Jak UX design ovlivňuje udržitelnost? Pražský World Usability Day letos 28. listopadu

8. 11. 2019

Sdílet

World Usability Day - logo

Ve čtvrtek 28. listopadu se v pražském Kampusu Hybernská uskuteční patnáctý ročník World Usability Day, letos na téma cirkulární ekonomika a udržitelnost. Akce je zaměřená na propagaci použitelného designu (především) digitálních produktů. World Usability Day je součástí série konferencí konaných ve více než 40 zemích po celém světě. V České republice akci pořádá Asociace UX.

Designeři se svými návrhy stojí na počátku celého řetězce vývoje, výroby, používání a likvidace produktu či služby. Mohou tedy od začátku návrh směrovat tak, aby výsledný produkt byl nejen použitelný, ale také udržitelný. V rámci dne použitelnosti jsou připraveny přednášky i praktické workshopy – úmyslem organizátorů je na jeden den vytáhnout designery od počítačů a umožnit jim podívat se na svět z nového úhlu.

Úvodní seznámení s problematikou cirkulární ekonomiky zajistí Soňa Jonášová z Institutu cirkulární ekonomiky. Lukáš Pilka z Blueghost a Cyrkl.cz vysvětlí, jak v organizacích nastavovat udržitelné cíle. Vlaďka Matušková z Nafigate předvede, jak se do cirkulární ekonomiky zapojila jejich firma a z použitého fritovacího oleje vyrábí biologicky rozložitelné polymery. Odpolední blok bude věnován workshopům. Například spolu s Cyrilem Klepkem z Direct People si účastníci vyzkouší, jak upravit projekt tak, aby byl udržitelný. Workshop Jany a Romana Hřebeckých z Pábení dá designerům řadu tipů a návod k tomu, jak vést organizaci k udržitelnosti. V rámci doprovodného programu bude možné mimo jiné navštívit knihovnu věcí a cirkulární dílnu v Kampusu Hybernská.

Více informací a vstupenky najdete na webu akce wud.cz.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Lupa.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).