Hlavní navigace

Jaké peklo může být vývoj videoher? V češtině vychází kniha Krev, pot a pixely

3. 6. 2019

Sdílet

Krev, pot a pixely

U vydavatelství Host v těchto dnech vychází v češtině kniha Krev, pot a pixely s podtitulem „Příběhy vítězství a šílenství ze zákulisí vývoje videoher“. Jde o překlad originálu Blood, Sweat, and Pixels z roku 2017, jehož autorem je Jason Schreier.

Schreier působí jako redaktor webu Kotaku, kde zveřejňuje rozsáhlé články o tom, jak v praxi vznikají videohry. Často v nich poukazuje na pravidelné přesčasy, problematické vedení projektů, technologické problémy a další aspekty. Toto je téma i jeho knihy, kde popisuje problémy, v jakých vznikalo několik známých her.

Jde například o velké značky jako Diablo 3, Dragon Age: Inqusition, Destiny, Zaklínač 3 nebo Uncharted 4. Součástí jsou i příběhy několika nezávislých titulů. Mě osobně jako nejlepší přijdou příhody kolem Stardew Valley (dílo jednoho člověka, který na něm pět let dělal sám v pokoji) a Shovel Knight (pár nadšenců dalo výpověď a šlo dělat vysněný titul bez potřebných financí).

Herní svět nyní často probírá takzvaný crunch, kdy jsou vývojáři nuceni v práci trávit vysoké množství času a vzniku hry obětovat soukromé životy. Téma do značné míry otevřela i tato kniha. Sony pak na svém YouTube kanále dokument z vývoje restartu hry God of War, které se o problematiku také opírá. K dispozici je s českými titulky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).