Hlavní navigace

Jamf a Wandera. Američané za miliardy kupují firmu s hlavním vývojem v Brně

Sdílet

Jan Sedlák 2. 7. 2021
Wandera Autor: Wandera

Na softwarovém trhu došlo k velké transakci s významným dopadem na Česko. Americká společnost Jamf za 400 milionů dolarů, tedy asi 8,6 miliardy korun, koupila londýnskou firmu Wandera. Ta má početnou vývojářskou centrálu v Brně.

Jamf vyvíjí nástroje pro zabezpečení a správu zařízení od Applu, Wandera se soustředí na zero trust network access (ZTNA), jistou alternativu VPN. V zabezpečení koncových strojů se tak nyní bude moci kombinovat správa identit či biometrie se síťovou úrovní ochrany.

Wandera má v Brně 140 lidí a každý rok přidává zhruba 30 nových. Plány na podobné tempo růstu jsou nastaveny i po akvizici. Další pobočky firmu jsou v Londýně a San Francisku.

“Produktově jsme jediná vývojová pobočka Wandery,” popisuje společnost pro Lupu. Na Moravě se soustředí na oblasti jako Private Access, Threat Defense, Data Policy, Hotspot Protect a Wandera Security Suite. Používají se jazyky Java nebo Go a chod v microservices a Kubernetes v rámci cloudů.

“V samotném vývoji produktů nedochází k zásadním změnám, i nadále budeme vyvíjet produkty pro všechny naše platformy -  iOS, MacOS, Android i Windows a doplníme tím současné portfolio firmy Jamf,” vzkazuje Wandera.

Jamf sídlí v Minneapolis a je kótovaná na burze Nasdaq. Firma loni měla tržby 269,5 milionu dolarů s meziročním růstem 32 procent. Pracovala se ztrátou 14,5 milionu dolarů, kterou se meziročně podařilo snížit.

Wandera funguje od roku 2012. Během svého fungování vybrala investice ve výši 53,5 milionu dolarů od Bessemer Venture Partners, 83North nebo Sapphire Ventures. Česká pobočka byla formálně založena už v roce 2015. Roční recurring tržby dosahovaly na 25 milionů dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.