Hlavní navigace

Jan Barta si pouští k tělu Bauer Media. Němci vstupují do NetBrokers Holdingu

Sdílet

Jan Beránek 9. 12. 2016

ePojisteni.cz, Superpoistenie.sk, Tarifomat, Uspory.cz, ProfiSMS nebo slevové portály SlevyDnes.cz a Zapakatel.cz. To všechno spadá pod NetBrokers Holding. Teď už má v holdingu podíl i německý vydavatelský dům. 

Výši podílu ani jeho cenu firmy nekomentovaly. Podle údajů v obchodním rejstříku ale německé vydavatelství získalo v holdingu nadpoloviční většinu. Sám Barta prodal nejvíce akcií ze všech společníků (skoro 30 %). A server iHNED.cz píše, že podle jeho informací se výše transakce pohybuje kolem jedné miliardy korun.

„Bauer Media je silný investor a jsme rádi, že skupina NetBrokers Holding jeho vstupem dále významně posílí svoji výsadní pozici na poli rodinných financí. Posílené finanční zázemí nám navíc umožní rychleji vstoupit do dalších segmentů finančního a pojišťovacího trhu, které na transformaci způsobu prodeje ještě čekají,“ komentuje transakci šéf holdingu Dušan Šenkypl.

Součástí skupiny Bauer je kromě přes 600 časopisů, 100 rádií a TV stanic i silné portfolio online společností – a to především největší polský online prodejce pojištění Rankomat.pl. 

NetBrokers letos slavilo úspěchy především spojením ePojištění s fotbalovou ligou. Koneckonců za to dostalo i Křišťálovou lupu jakožto marketingová inspirace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.