Hlavní navigace

Japonský Sharp bude z Česka provozovat IT infrastrukturu pro celou Evropu

13. 7. 2018

Sdílet

SafeDX Autor: Jan Sedlák

Japonská společnost Sharp přesune svoji IT infrastrukturu z Německa do České republiky. Její serverovou infrastrukturu bude nově provozovat společnost SafeDX, která je joint-venture podnikem české skupiny KKCG a tchajwanského Foxconnu.

Přesun se uskutečňuje díky tomu, že byl Sharp před dvěma lety za 3,8 miliardy dolarů prodán právě Foxconnu. Ten se postupně snaží stát z výrobce hardwaru pro společnosti jako Apple a další podnikem s vlastní přidanou hodnotou a rozšiřuje tak portfolio. Sharp mimo jiné nedávno už jako součást Foxconnu koupil počítačový byznys od Toshiby. Foxconn jako takový z Prahy buduje své evropské vývojové centrum.

Sharp „sedí“ na řadě patentů a know-how kolem displejů a dalších technologií. Zároveň se ale potýkal s finančními problémy. Foxconn tak po odkupu začal hledat možnosti, jak situaci stabilizovat. Došlo také na otázku IT infrastruktury.

Evropské sídlo Sharpu je v Hamburku. IT infrastruktura pro starý kontinent doposud byla provozována z externího datového centra. Postupně se došlo k tomu, že výhodnější bude servery a spol. přesunout do Prahy. Zaměstnanci zůstanou v Hamburku.

„Jsme na počátku fáze, kdy začínáme migraci připravovat. Naše služby pro Sharp začnou fungovat ještě do konce tohoto kalendářního roku. Asi za rok tady budeme mít infrastrukturu významné japonské společnosti. Obhospodaříme kompletně pobočky Sharpu v Evropě,“ popisuje pro Lupu ředitel SafeDX Martin Smekal.

Sharp plánuje obsadit desítky racků v několika datových sálech kvůli bezpečnosti. Provozovat odsud bude například ekonomické systémy. SafeDX chce díky této referenci začít oslovovat také další japonské společnosti. Ty patří mezi významné investory v Česku.

SafeDX se do Česka snaží dostat asijskou klientelu. Hodně se soustředí také na Čínu – prozatím v Praze hostují dvě banky ICBC a Bank of Communications. Chystá se také spouštění cloudu China Telecom.

Jak vypadá datacentrum SafeDX v Praze:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).