Hlavní navigace

Jaromír Soukup: Nyní jsem stoprocentním majitelem TV Barrandov

Sdílet

Filip Rožánek 21. 4. 2020
Jaromír Soukup Autor: TV Barrandov

Mediální podnikatel Jaromír Soukup se v rozhovoru pro magazín Forbes poprvé vyjádřil k nedávným změnám ve svých firmách. Jeho čínští partneři z firmy Rainbow Wisdom Investment uplatnili opci a navýšili svůj podíl v reklamní agentuře Médea na 57 procent. Podle webu Hlídací pes by to mohlo vést k ovlivňování mnoha českých médií, protože agentura spravuje reklamní rozpočty zhruba ve výši tří miliard korun. Web Neovlivní.cz také upozornil, že Soukup prostřednictvím Médey financoval chod televize Barrandov.

„Chci říci, že majorita, kterou nyní společnost Rainbow Wisdom Investment získala, neznamená automaticky, že má i kontrolu nad médii,“ uvedl pro Forbes Jaromír Soukup. Akcionářské poměry se změnily také u vydavatelství Empresa Media a televize Barrandov. „Nyní jsem stoprocentním majitelem vydavatelství Empresa Media a televize Barrandov,“ oznámil Soukup.

Ve firmách kvůli koronavirové krizi přistoupil k úsporným opatřením. Zmínil například propuštění 15 procent zaměstnanců, šetření na mzdách či maximální utlumení provozních nákladů. „Každý den hovoříme s klienty a snažíme se zachovat výši jejich investic do reklamy. Ale nebudu lhát, že je to v této době velmi obtížné. Stejně tak jednáme s dodavateli, aby byli trpěliví s placením závazků, protože fakt je ten, že dodavatelsko-odběratelský řetězec se zadrhl,“ dodal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.