Hlavní navigace

Kauza Pepa.cz končí. Původní služba se stěhuje na novou doménu [AKTUALIZOVÁNO]

11. 8. 2017

Sdílet

Aktualizováno: 

11.8. 11:30: doplnili jsme informace o zrušení insolvenčního řízení

A z Pepy je Klido.cz. Tu už si provozovatelé serveru nepronajímají, jako to bylo v případě Pepy, ale naopak, mají ji koupenou. 

Čtyřicetičlenný tým kolem šéfa portálu Petra Sýkory založil novou Klido.cz. A název nové služby je i zároveň její nová doména. „Pokud jsme v pondělí přišli o doménu, ve čtvrtek už náš business zase musí fungovat,“  komentuje situaci Petr Sýkora. Doména je tentokrát psaná na firmu Propertio, kterou založil právě Sýkora a jeho obchodní ředitel. 

Z celé situace tak vede v podstatě jediné východisko – začít znovu a zcela se odstřihnout od osob, kteří chtěli toho, co jsme společně vytvořili, zneužít ve vlastní prospěch. Někdejší tým Pepa.cz proto vstupuje do nového projektu Klido.cz a budeme rádi, pokud se rozhodnete jít do toho s námi.

Nabídku přejít na novou službu dostali i dosavadní klienti portálu Pepa.cz, který stále funguje. A Klido.cz se pomalu plní. Dnes už je na něm k dispozici kolem sedmi stovek nabídek. „Doména Pobytov.cz, na kterou se původní Pepa pod vedením Petra Sýkory dočasně ve spěchu přesunul, již nebude využívána,“ dodává tisková zpráva firmy. 

Boj o portál se rozhořel na začátku tohoto týdne, když jeden ze společníků vystěhoval Pepu z domény Pepa.cz. Situace pak gradovala a v insolvenčním rejstříku se nakonec objevil i insolvenční návrh. 

Ten byl zrušen v pátek. „Insolvenční řízení, které neoprávněně vyvolal jeden z bývalých jednatelů, bylo soudem zamítnuto jako neopodstatněné a byl přijat návrh na jeho ukončení. Veškeré informace o tom, že společnost Porál Pepa.cz, s.r.o. je v insolvenci je nyní opravdu možné považovat za prokazatelně lživé. Dokument je k dispozici v insolvenčním rejstříku,“ aktualizoval situaci mluvčí firmy František Brož

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).