Hlavní navigace

Každý měsíc Bilance. Česká televize startuje ekonomický měsíčník

Sdílet

Filip Rožánek 11. 2. 2021

Redakce zpravodajství České televize začne od března na ČT1 vysílat nový ekonomický pořad Bilance autorů Filipa Černého a Michala Šenka. Tvůrci v něm chtějí ukázat, jak velká čísla, která se denně povrchně a bez souvislostí objevují v médiích, ovlivňují budoucnost každého z nás. První vydání bude 1. března hned po Reportérech ČT, a pak každé první pondělí v měsíci.

Půlhodinové reportáže se zaměří na zásadní ekonomicko-společenská témata současnosti. „Bilance se soustřeďuje na tři hlavní oblasti – na významné ekonomické problémy v Česku a v zahraničí, na stěžejní ekonomické hrozby a na změny, které nás čekají v nejbližší budoucnosti v souvislosti s technologiemi, například v návaznosti na revoluci v energetice,“ vysvětluje jeden z autorů nového pořadu České televize a reportér ČT Filip Černý a dodává: „Reportáže si kladou za cíl ukázat, jak velká čísla ovlivňují malé lidi, a pátrají po skutečném jádru problému. Chceme, aby každá z nich nabízela širší kontext událostí a popisovala je prostřednictvím příběhů a dat.“


Autor: Česká televize

Filip Černý

Pořad vzniká v redakci aktuální publicistiky pod šéfredaktorem Markem Wollnerem. V březnu se zaměří na nedostupnost a cenu bydlení v Česku. V nadcházejících dílech reportéři otevřou také témata, jako je kolaps recyklace v tuzemsku nebo energetika a elektromobilita.

Filip Černý v minulosti zastával pozici šéfredaktora webu ČT24 a iHNed.cz, v současnosti pracuje jako reportér České televize. Šenk působí také jako zástupce šéfredaktora a vedoucí webu E15, dříve pracoval na pozici reportéra v Hospodářských novinách.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.